מיהו מנהיג

מיהו מנהיג? 5 התכונות הבולטות ביותר של מנהיגים

ישנן לא מעט תכונות אישיות אשר הופכות אנשים למנהיגים, אולם נראה שניתן לספור את החשובות שבהן על כף יד אחת. ברשימה הבאה בחרנו את חמש התכונות הבולטות ביותר של מנהיגים מכל הזמנים, ככה שאם אתם שואפים לצעוד בראש ולתת השראה לאחרים, זוהי הכתבה המושלמת בעבורכם.

דבקות במטרה

יש לא מעט תכונות של מנהיג, אולם דבקות במטרה היא ללא ספק אחת החשובות שבהן. דבקות במטרה מאפשרת למנהיגים להבין שהמכשולים העומדים בפניהם הינם זמניים, עבירים והכי חשוב – הם מהווים מבחן לרצינות שלהם. תכונה זו מאפשרת לכל אחד מאיתנו להאמין שלא חשוב כמה פעמים נופלים, אלא כמה מהר ניתן לקום ולהמשיך כאילו כלום לא קרה.

הדבקות במטרה בחיי

ניתן לומר שללא דבקות עיקשת במטרה, לא הייתי מגיע להישגיי המרשימים. המעבר מפציעה מורכבת לשמונה מדליות אולימפיות הצריך משאבים נפשיים רבים ורתימתם למטרה סופית יוקרתית.

אומץ

כשמנסים לתאר מהי מנהיגות ולהבין מיהו מנהיג, אי אפשר זלא לגעת באספקטים המנטליים אשר מאפיינים את מרבית המנהיגים הגדולים. החל מלינקולן ועד לצ’ימברליין, ניתן לומר שכל המנהיגים התברכו באומץ רב – אומץ להחזיק בדעה שלהם גם כשהיא לא הייתה פופולרית ולהיות אמיתיים עם עצמם ברגעים החשובים ביותר.

תכונות אופי של מנהיג

האומץ בחיי

האומץ האישי שאני גילית במהלך שירותי הצבאי ולאחר מכן במגוון של תפקידים ניהוליים מהווה את אחת התכונות הבולטות שלי.

חזון

כשמדברים על תכונות של מנהיג, מדברים על חזון אמיתי וראייה ארוכת טווח. למעשה אחד המשפטים המוכרים ביותר בתרבות האמריקאית הוא :  Put Your Eye On The Prize””. שהו משפט שבעצם לוכד את התמצית של החזון ומדבר על ראייה רחוקת טווח והבנה שהתמורה עבור ההשקעה של עכשיו, תתממש רק בעוד מספר חודשים או אף שנים. הראייה הזו מאפשרת למנהיגים, עובדים ומנהלים בכל רחבי העולם להסתכל על התוצאה הסופית ולקבל את חוסר הנוחות הזמנית בפרופורציות.

החזון בחיי

לחזון היה תפקיד של ממש בשיקום שלי מהפציעה. דווקא בשלבים הקשים ביותר, ראיתי את המטרה שלשמה הייתי צריך לגייס את כל תעצומות הנפש שלי.

סבלנות וסובלנות

סבלנות וסובלנות הן שתי תכונות אופי של מנהיג אמיתי. היכולת לחכות לשעה הנכונה בכדי לקבל את ההחלטה הקשה היא מעלה שמגדירה מהי מנהיגות אמיתית. יחד עם זאת, גם לסובלנות יש תפקיד משמעותי בעידן המודרני. יכולת ההכלה של דעות שונות וקבלת האחר הינה תכונת אופי של מנהיג גדול. מכיוון שיכולות אלו מחלחלות במשך הזמן, הן מאפשרות ליצור מנטליות נכונה בכל חברה.

מהי מנהיגות

הסבלנות והסובלנות בחיי

אני נאלצתי לעמוד מול שיקום ארוך ומול לא מעט קולות (פנימיים וחיצוניים) אשר פקפקו ביכולותיי לחזור לעצמי. הייתי חייב לתת לזמן לעשות את שלו ולגלות חמלה גם לרגשות השלילים שצפו בי.

יושרה

בכתבה שפורסמה לאחרונה במגזין האינטרנטי האפינגטון פוסט, דורגה היושרה בין עשר התכונות הנדרשות מכל מנהיג במאה ה-21.  היושרה מהווה תכונה בסיסית אשר מקנה לכל מנהיג את האמינות שלה הוא זקוק בכדי שאנשים יוכלו לבטוח בו וללכת בדרכו. למעשה, דווקא בעידן שבו היושרה איבדה ממעמדה, אנו עדים לכמיהה של אנשים למנהיגות אמיתית וחפה מכל אינטרסים.

היושרה בחיי

את חשיבותה של היושרה הכרתי עוד מתקופתי כחייל, אולם רק בתוכנית “הישרדות” הבנתי את משמעותה האמיתית. העובדה שהייתי צריך לשמור על היושרה שלי בכל מצב גרמה לי אמנם להפסיד את המיליון, אך שמרתי על הערכים ועל העקרונות שלי.

 

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *